TanujaHledající vnitřního bohatství,hledající cesty do světa srdce a přítomného okamžiku

Život je mi cestou, kde každý okamžik je novým začátkem. Cestou neustálého učení a nalézání sebe sama

Tanuja Konečná

Po zranění, které jsem si odnesla z velmi fyzicky náročné práce, jsem se rozhodla jógu vystudovat a pomoci tím nejen sobě, ale také ostatním léčit se přírodní cestou.

Má škola jógy se specializovala na zdravotní aspekty a učitelský kurz, který trval téměř dva roky, jsem dostudovala v květnu 2015. Mé hlavní učitelky Marcela Mikešová a Kamila Neumannová jsou zakladatelkami stylu "Spirální jóga". V tomto stylu je zkombinována znalost klasické jógy, Iyengar jógy s dokonalým provedením pozic za použití pomůcek, systém Spiral Dynamik® - trojrozměrný spirální pohyb, kinesiologie - anatomie lidského těla, a princip myofasciálních řetězců.

Školu jsem si vybrala pro své vlastní zdravotní problémy a jsem velmi vděčná za tuto speciální metodu. Ve své praxi se věnuji více józe z terapeutického pohledu a s velkým důrazem na správné a bezpečné provedení pozic.

O rok později jsem se zůčastnila kurzu Jógové terapie s panem Janem a Ivanou Knaislovými.

Nezáleželo na tom, jak moc jsem se snažila jógu cvičit, přesto jsem se nedokázala vyhnout mému každodennímu "stresu života", který mě dovedl až k hormonální nerovnováze. Teprve potom jsem pochopila, že musím něco změnit. Odešla jsem z práce ve stavu úplného vyhoření. V té době jsem přestala učit i jógu. Ve snaze se "oživit", navštívila jsem víkendový seminář Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues.

Již několik týdnů poctivého cvičení sestavy hormonální jógy, a pozitivní změny v mém vlastním těle a mysli, mě ujistilo, že i já se chci touto cestou vydat. V roce 2017 jsem se zůčastnila učitelského kurzu Hormonální jógové terapie pro ženy se zakladatelkou této metody Dinah Rodrigues.

Po získání Certifikátu opravňujícího vyučovat Hormonální jógovou terapii pro ženy se tuto zázračnou metodu snažím šířit nejen u nás na Moravě, ale také v USA a Irsku.

Nadále se snažím vzdělávat v holistickém přístupu k ženskému zdraví.

Navštívené semináře / kurzy určené pro učitele jógy:

2011 - Hatha jóga III. stupeň - učitelský kurz (Brno, 60 hodin)

2012 - Kurz Jóga pro děti (Praha, 16 hodin)

2015 - Jóga v Širších souvislostech - učitelský kurz II. stupně zaměřený na zdravotní aspekty (Hlavice, 212 hodin)

2016 - Kurz Jógové terapie (Praha, 180 hodin)

        - Školení - Návod na tělo (11 hodin)

2017 - Hormonální jógová terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues (60 hodin)

  :) Můj příběh se stále vytváří :)