TanujaHledající vnitřního bohatství,hledající cesty do světa srdce a přítomného okamžiku

Život je mi cestou, kde každý okamžik je novým začátkem. Cestou neustálého učení a nalézání sebe sama

Tanuja Konečná

Po zranění, které jsem si odnesla z velmi fyzicky náročné práce, jsem se rozhodla jógu vystudovat a pomoci tím nejen sobě, ale také ostatním léčit se přírodní cestou.

Má škola jógy se specializovala na zdravotní aspekty a učitelský kurz, který trval téměř dva roky, jsem dostudovala v květnu 2015. Mé hlavní učitelky Marcela Mikešová a Kamila Neumannová jsou zakladatelkami stylu "Spirální jóga". V tomto stylu je zkombinována znalost klasické jógy, Iyengar jógy s dokonalým provedením pozic za použití pomůcek, systém Spiral Dynamik® - trojrozměrný spirální pohyb (https://www.sdynamic.cz/spiraldynamik/), kinesiologie - anatomie lidského těla, a princip myofasciálních řetězců.

Školu jsem si vybrala pro své vlastní zdravotní problémy a jsem velmi vděčná za tuto speciální metodu. Ve své praxi se věnuji více józe z terapeutického pohledu a s velkým důrazem na správné a bezpečné provedení pozic.

O rok později jsem se zůčastnila kurzu Jógové terapie s panem Janem a Ivanou Knaislovými.

Nezáleželo na tom, jak moc jsem se snažila jógu cvičit, přesto jsem se nedokázala vyhnout mému každodennímu "stresu života", který mě dovedl až k hormonální nerovnováze. Teprve potom jsem pochopila, že musím něco změnit. Odešla jsem z práce ve stavu úplného vyhoření. V té době jsem přestala učit i jógu. Ve snaze se "oživit", navštívila jsem víkendový seminář Hormonální jógové terapie podle Dinah Rodrigues.

Již několik týdnů poctivého cvičení sestavy hormonální jógy, a pozitivní změny v mém vlastním těle a mysli, mě ujistilo, že i já se chci touto cestou vydat. V roce 2017 jsem se zůčastnila učitelského kurzu Hormonální jógové terapie pro ženy se zakladatelkou této metody Dinah Rodrigues (https://www.dinahrodrigues.com.br/home-en).

Po získání Certifikátu opravňujícího vyučovat Hormonální jógovou terapii pro ženy se tuto zázračnou metodu snažím šířit nejen u nás na Moravě, ale také v USA a Irsku.

Nadále se snažím vzdělávat v holistickém přístupu k ženskému zdraví.

Navštívené semináře / kurzy určené pro učitele jógy:

2011 - Hatha jóga III. stupeň - učitelský kurz (Brno, 60 hodin)

2012 - Kurz Jóga pro děti (Praha, 16 hodin)

2015 - Jóga v Širších souvislostech - učitelský kurz II. stupně zaměřený na zdravotní aspekty (Hlavice, 212 hodin)

2016 - Kurz Jógové terapie (Praha, 180 hodin)

        - Školení - Návod na tělo (11 hodin)

2017 - Hormonální jógová terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues (60 hodin)

  :) Můj příběh se stále vytváří :)